Yorumlar

soruyazin

Posta gazetesi yazarı, gazeteci, eski migrenli hasta Yazgülü Aldoğan

Her migrenlinin iyileşmeye hakkı var!
Ne olduğunu bilmeden ilk migren krizimi geçirdiğimde acil servise kaldırıldım. Tetkikler yapıldı ve doktor gayet sakin, "Migren krizi dedi, artık bununla yaşamaya alışacaksınız! " Nasıl yani, dayanılmaz bir baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, bütün sinir sisteminin bloke olması gibi bir durumla yaşamaya alışılabilir mi? Böyle bir infaz kararı olabilir mi: "Ucunda ölüm yok ama sürüneceksin, tedavisi de yok!" Tıp bu kadar çaresiz mi? Yıllarca yanımda bağımlı gibi ilaç taşıdım. Her krizde ilaçlarımı alıp hayattan çekildim. Sonrası dayak yemiş gibi. Öncesi, onu yeme, bunu içme, aç, uykusuz kalma gibi kısıtlamalar, ama stresi nasıl çıkaracaksın hayatından? Dr. Emel Gökmen'e rastlayana kadar sürdü bu kabusu kabulleniş. Bir rastlantı hayatımı değiştirdi, onun küçük iğneleri, her seansta farklı bir insan yarattı. Dr. Gökmen, migrenin sonucunu değil, nedenini, vücudun bütünü tedavi ediyor. Ve bir gün lodos nedeniyle başım ağrıyınca, sevinçten ağladım! Artık normal bir insandım. Migren tedavi edilebiliyor. Hem de kimyasal ilaç almadan, sinirleri yakmadan, börtü böcek ota başvurmadan! Tıbbi olarak, kesin olarak. Her migrenlinin iyileşmeye hakkı var! Çaresi varken doğru yolu bulacaksınız, elinizin altında.

Âdet dönemi migreni hastası Aylin S

Emel hanımın eski bir hastasıyım. Bundan bir kaç yıl öncesine kadar kabus olan migren baş ağrılarımın artık mazi de bir acı anıdan ibaret olduğunu söylemek istiyorum. Hayata yepyeni bir başlangıç gerçekten çok güzel. Bu yazım biraz geç kaldı.

Çocukluk çağı migreni olan Fatih’in babası Hüseyin Ç.

Benim 13 yaşında oğlum 3 yıldır çocuk migrenini yaşıyordu oğlum her rahatsızlandığında ağrılarına ilaç olamadığımızdan bizlerde işkence çekiyorduk. Bir çok doktorlara gitsek de migrenin tedavisi olmadığını söyleyerek moralimizi her seferinde bozsalar da ben ümidimi kaybetmedim. Ta ki dr.emel gökmen hanımı tanıyana kadar oğlum 3 aydır migrenini azdırmak için elinden gelenini yaptığı halde en ufak bir ağrısı olmadığı halde çok mutlu çok iyi ağrısız bir hayat yaşıyor. Sayın dr.emel hanım sizin gibi insanlar hep olsun ki çoçuklarımız yani en değerli varlıklarımız ağrı çekmesin sizlere binlerce teşekkürler hüseyin çalışkan ve oğlum fatih çalışkan saygılarımızla..

Trigeminal nevralji hastası genç kadın Serap E.

Ben yaklaşık 4 yıldır trigeminal nevralji hastasıyım ve emel hanımdan önce gittiğim doktorlar hastalığım için ağrı kesici vermekten başka birşey yapmadılar. Bu hastalıktan kurtulabileceğime inanmıyordum. Emel hanıma da son çare olarak başvurdum iyi ki de başvurmuşum. Balıkesir’de oturuyorum ve sürekli İstanbul’a gidip gelmek zorunda kaldım eğer tedavi olacağıma inanmasaydım kesinlikle uğraşmazdım. Şu an ağrılarımı hissetmiyorum bile benim için bu değişim mucize gibi. Emel hanım ve ekibine binlerce teşekkür ederim.

Küme baş ağrısı hastası Orhan E.

Değerli doktorum Emel Hanım. Tedavinizden bu yana 2 yıldır hiç ağrım yok. Emeğinizi unutmadım. Sizi saygıyla selamlar. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Sürekli migren ve gerilim baş ağrısı hastası genç İbrahim Halil C.

Tanıdığım en özel doktorlardan birisi hatta en özeli diyebilirim.3 senedir her gün ağrıyan ve geceleri daha da şiddetlenen beni uyutmayan gecelerimi zehir eden girdiğim sınavlarda düşük not almama neden olan baş ağrılarım Emel Hocamın sayesinde büyük oranla geçti. Tedavim halen devam ediyor hissediyorum ki tekrar gittiğimde ağrılarım tamamen yok olacak. O günün gelmesi için sabırsızlanıyorum. Ağrıları olanlar hiç vakit kaybetmeden Emel Hocamı bulsunlar ve o şifalı ellerine kendilerini bıraksınlar.

Küme baş ağrılı doktor Malik Ç.

Mrb. Yaklaşık 5 yıldır mevcut olan baş ağrılarımın küme tipi baş ağrısı olduğunu düşündüm. Ben de bir radyolog olarak bu hastalığın kesin tedavisi olmadığını düşünüyordum. Ancak araştırırken emel hanımın sitesini buldum ve irtibata geçtim. Sağ olsun yardımcı oldu. Ocak 2012 de tedavi oldum şimdiye kadar ağrım olmadı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Trigeminal nevraljili genç kadın (ameliyat ve gammaknife olmuş) Kadriye K.

Merhabalar, 1978 doğumluyum. 8 senedir Trigeminal nevralji hastasıydım. Gitmediğim doktor ve bu hastalıkta denemediğim yöntem kalmamıştı. Ameliyat,Gamma Knife, Alkol blokajı vs. Doktorlarımın söylediğine göre bu hastalıkta çaresizdim ve başka deneyecek yöntemde kalmamıştı. Noral Terapi yöntemlerini hep duyuyordum ama doktorlarıma danıştığımda bunun da bir çözüm olamayacağını söylüyorlardı. Umutsuzdum, Ta ki Emel Hanım la tanışıncaya dek. İnternette Emel Hanımın TV videosunu izledim ve kendisini aramaya karar verdim. Hastalığımla ilgili o kadar kötü bir aşamada idim ki ağrılarımdan dolayı ne konuşabiliyor ne de bir şey yiyip içebiliyordum. Ağrılarım o kadar çok şiddetliydi ki şikayetimi eşimin ve ailemin yardımıyla Emel Hanıma aktarmıştık. O gün ilk seansta bir mucize gerçekleşmişti benim için . Emel hanım sanki sihirli değneği olan bir melekti ve dokunmuştu bana. O ilk seansı düşündüğümde gerçekten sadece böyle ifade edebiliyorum. Kendisine 7 seans gittim uyguladığı tedavilerle ağrılarım kesildi ve çok yüksek dozda kullandığım ilaçlardan bir anda kurtuldum. Şimdi ağrısız bir hayatın tadını çıkarıyorum. Dr Emel Gökmene buradan ne kadar teşekkür etsem azdır. Ömrümün sonuna kadar kendisine minnettar kalacağım. Ayrıca Emel Hanımın ekibine de çok teşekkür ediyorum. Umarım bu yazdıklarım benimle aynı kaderi yaşayanlara ışık olur ve umarım Emel hanımla günün birinde tanışma şansını yakalarlar. Sevgiler…

Migren hastasının eşi Bahattin Ş.

Sayın doktorumuz emel gökmen’den ALLAH razı olsun. Eşimde baş ağrısı vardı. Götürmediğim hastane, doktor kalmadı. Teşhis migren ama tedavisi yokmuş işimi bırakıp eve gittiğim çok zamanlar oldu ve artık çare arıyorum. İnternette araştırırken emel hanımın yaptığı tedavi ilgimi çekti. Çare dedim ya 8 seans tedavi uyguladı ALLAHA çok şükürler olsun. 1 yıldır hiçbir şeyi yok. Emel hanim ve yardımcılarına çok çok teşekkürler. Çok güler yüzlü insanlar.

Romatizma ve migren hastası genç Öymen U.

Sayın Doktorum Emel Gökmen’in tıp adına, dünya çapında ses getiren, gurur verici başarılara imza attığına inanıyorum. Değerli Doktorum Emel Gökmen sayesinde yıllarca çektiğim ağrılarımdan kurtuldum. Sayın Doktorumu bir kez daha tebrik ediyor, artan başarılarının devamını diliyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Gerilim baş ağrısı hastası Çağrı Ö.

Bir süre önce bana gerilim tipi baş ağrısı teşhisi kondu ve ilaç tedavisine başlandı. Ağrı, sersemlik ve başta hissedilen basınç ile ilaçların yan etkileri birleştiğinde buldum emel hanımı, ilk önce okuduğum hasta yorumları ümitlendirdi beni ve ardından da ilk randevumuzda emel hanımın kendine ve yöntemine olan güveni… İlk seansta boynumdaki rahatlamayı hissettim başımdaki ağrıların ve diğer hastalık belirtilerinin de ortadan kalkması için 2. ve diğer seansları merakla bekliyorum. Benim ve benim gibi ağrı çekenlerin biran önce şifaya kavuşması ve hasta yorumlarında yer alan iyileşme ve teşekkür yazılarını hepimizin yazabilmesi için dua ediyorum…

22 yıldır her gün olan küme baş ağrısı hastasının kızı Berrin B.

Ben Şanlıurfadan berrin, hastanız birsen bakayın kızıyım size nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz. Ben 24 yaşındayım kendimi bildim bileli annemin baş ağrıları vardı hep o psikoloji ile büyüdüm hep annem ölecek zannederdim. Yıllarca gece yarıları annemin ağlamaları ile uyandım. Yediğimiz yemekten, gittiğimiz gezmeden zevk alamaz olmuştuk her yerde her an annemin ağrıları tutabilirdi. Gitmediği doktor, çekmediği MR, BT, röntgen, girmediği seanslar kalmadı artık çaresiz kalmıştık. Ailece hepimiz aynı acıları çeker olmuştuk. Annemin google’ye hastalığını (küme tipi baş ağrısı) yazmasıyla hayatı değişti. Daha doğrusu hepimizin değişti. Karar verdi ve geldi, tedavi oldu. Hala tedavileri devam ediyor. Sonunda Allahın izni ile sizin tedavinizle yıllarca geçmeyen baş ağrıları geçti. Annemin acıları dindi. Allah sizden razı olsun…

Baş-boyun ağrıları olan genç Fahrettin A.

Allah emel hanım dan razı olsun baş ve boyun ile ilgili şikayeti olan emel hanıma muhakkak gitsin parayla pulla işi olmayan dünyalar güzeli bir insan buradan sevgi ve saygılarımı iletiyorum gerçi beni unutmuşsunuzdur. Büyük bir ihtimalle ama bunu bilin ki siz benim için çok özel birisiniz ağrılarım sizin sayenizde geçti her şey gönlünüzce olsun.

Yıllardır sürekli baş, boyun, bel ağrıları olan Kenan Ö..

Baş ağrısı, boyun tutulması, boyun kasılması, sürekli tekrarlayan kulunç, bel ağrısı, boğazımda tekrarlayan enfeksiyonları olan kardeşlerim daha buna benzer bir sürü şikayetleriniz varsa lütfen yazımı okuyun. Dikkate alın. Doktor doktor, hastane hastane dolaşmayın. Bana göre Türkiye’nin yetiştirdiği ender nöroloji doktoru çok saygı değer, kesinlikle işin maddi boyutunu düşünmeden halkına insanlığa hizmet eden, işinin uzmanı, bilgili güvenebileceğiniz, övgülerin en güzeline layık olan gece gündüz ailece dua ettiğimiz emel hocama gidiniz. Kardeşlerim 38 yaşındayım, 20 yıl yukarıda yazdığım rahatsızlıkları yaşadım. Yazması kolay ama anlatması imkansız 20 yıl. Allah hiç kimseye yaşatmasın, gece gündüz 24 saat hiç geçmeyen işkence 20 yıl sürdü. Hani bir söz vardır ya girmediğim doktor kalmadı, işte ben o kardeşinizin ta kendisiyim. Anlatsam sayfalar yetmez, uzun uzun yazmışım, geçen yirmi yılıma o kadar üzülüyorum ki. Ben de sizler gibi son çare ararken benim gibi yazan kardeşlerimin yorumuna güvenerek gittim emel hocama o yüzden böyle uzun yazıyorum. Gittiğimde artık maddi durumum yoktu olanda bitmişti tükenmişti. Beni dinledi ve tedavi edebileceğini söyledi ama inanamadım çünkü yıllardır gittiğim hocalarda aynı şeyi söylüyordu ama çaresizdim kabul ettim. Şurası çok önemliydi kabul etmemde hocam neden gittiğim hiçbir doktor beni iyileştiremedi dediğimde, senin duan bugün kabul olmuş dedi. Rabbime sonsuz hamd şükürler olsun, rabbim hocama ömür sağlık versin, önce Allaha sonra emel hocama güvenin. Ama sabredin. 2 yıl oldu tedavim devam ediyor, çünkü diş tedavilerimi üniversitede yaptırabiliyorum ve uzun sürüyor. Hocam o kunuda üniversitede çalıştığı hocalardan rica ederek çok yardımcı oldu. Yüzde 70-80 iyileştim. Bu benim için çok büyük bir iyileşme. Saygılarımla Kenan Özel Çorum

Küme baş ağrılı genç kızın annesi Naciye K.

Kızımın küme baş ağrısı sizin sayenizde çözüm buldu. Teşekkür ederim, dualarım sizinle olsun. Bundan sonra hangi yolu izleyeceğimizi ve yardım alacağımızı biliyoruz, yılların ağrısı çözüm buldu, tekrar teşekkürler. Hastanız Aydan’ın annesi, saygılar….

Bel ağrısı ve bel fıtığı olan Hasan A.

Ben, iki ay kadar önce, bir tavsiye üzerine sevgili Dr. Emel Hn. a gittiğimde, belimde ezik 4 diski olan ve bel fıtığı ile acılar içinde kıvranır bir durumdaydım. Elimde bel ve sırt bölgesine ait MR’lar ve röntgenlerle giderken, adeta son çarem gibiydi Dr. Emel Hanım. MR lara ve röntgenlere baktı, inceledi ve kendinden gayet emin “ben sizi iyileştiririm, ağrılarınızı dindiririm” dedi. Nöral terapiye ilişkin ayrıntılı bilgiler sonrasında ilk seans. İki büklüm geldiğim yerden yürüyerek çıktım. Sonra ikinci seans. Nişantaşı’nden Beşiktaş iskeleye kadar yürüdüm. 3 ve 4’ü söylememe bile gerek yok sanırım. 4 seans sonrası ağrılardan eser kalmadı. Bel fıtığı sorunumu çözdü Emel Hanım. Üstelik hiçbir ilaç ya da cerrahi müdahale olmaksızın. Eğer, bel fıtığınız varsa tamamlayıcı tıbbın mucizesi akupunktur ve “nöral terapi” ile siz de mutlaka tanışın. Kendinizi Dr. Emel Hn. a güvenle emanet edin. Asla pişman olmayacaksınız. Teşekkürler sevgili hocam. Sizi tanıdığım için çok mutluyum. İyi ki varsınız.

Küme baş ağrılı Serkan E.

Selamlar küme (cluster) baş ağrısı çekenler 15 yıldan bu yana o yaratıkla yaşam mücadelesi verdim, birçok ilaç kullandım fakat atak dönemi geldiğinde hayatımı zehir ediyordu. Denemediğim pozisyonlar ağrının geçmesi için kendi ürettiğim teknikler onu benden uzaklaştırmıyordu sadece son kullandığım ilaç zamanını azaltıyordu fakat kesin sonuç yoktu. Mesleğim gereği discjokey olduğum için ses ışık alkol sigara gibi tetikleyici şeylerde tamamen onun benle yaşaması için vazgeçilmez biriydim. Bu mayıs ayında yine atak dönemindeyken 5 saat içinde 3 defa beni yoklayınca ve son yoklamasında çıldıracak duruma gelmiştim, nefes alamıyor, ağlıyordum. Biraz hafifleyince, allahım bundan kurtuluş yok mu diye internete küme baş ağrısı yazdığım da emel hanımın web sitesini inceledim benim gibi birçok kişi olduğunu gördüm. Kurtulduklarını söylüyorlardı bende istiyordum acaba dedim ve hemen randevu aldım. Emel hanım beni karşıladı, enerjisi ve hastalığa hakimiyeti ve güler yüzü ile beni kurtaracağını ve bundan kurtulduğunda benim kendisini unutacağımı hatırlamak istemeyeceğimi, çünkü bu illeti bir daha yaşamak istemeyeceğimi söyledi. Emel hanım bana ağrıyan bölgede kanal tedavili dişim olup olmadığını sordu bende 15 yıl önce olduğunu söyledim ve kendisi tedaviye buradan başlayacağını çok önemli profesör hekimler ile birlikte çalışacağımızı tedaviyi yapıp iyi sonuç alacağımızı söyledi ayrıca iki seans nöral terapi ile başlangıcı yapacağız dedi bu tedaviyi hemen olmak istedim. Tedaviyi yaptı ve ben o süreden sonra hiç başım ağrımadı hatta ağrıması için tetikleyici her şeyi yaptım çünkü inanamıyordum. Rüya mı dedim ama değil ve beni bu yaratıktan kurtardığı için binlerce kere teşekkür ederim ve tanıdığım bildiğim herkese emel hanımı anlatıyorum. Bence hiç vakit kaybetmeden ağrısı olan bütün herkese gönül rahatlığıyla emel hanıma hayatlarına yeni bir başlangıç yapmaları için tavsiye ediyorum. Saygılarımla Serkan Erdiril.

Küme baş ağrısı hastası öğretmen Orhan E.

Bazı insanlar vardır hayatınızın akışını değiştirir. Dr. emel gökmen hanımefendi de onlardan biri. Ben 2009 yılından beri çekmekteydim. Bundan 6 ay önce her gün günde en az üç kez ağrı nöbetlerim olmaya başladı bu nöbetler en az üç saat bazen yedi saat sürüyordu. Aldığım hiçbir ilaç sonuç vermedi. Bundan 1,5 ay önce Dr. emel gökmen hanımdan randevu aldım. Uyguladığı tedavi 15 gün içerisinde sonuç verdi. Şu anda hiç ağrım yok ilaç da kullanmıyorum. Küme baş ağrımın çok farklı nedenlerden kaynaklandığını belirtti. Söylediklerinin hepsi doğru çıktı. Şu anda hayat benim için yeniden başladı. Dr.Emel Gökmen hanım işini çok iyi bilen, işini çok seven, insanı tıbbi ve psikolojik yönleriyle çok iyi tanılayıp teşhislerini doğru koyan ve bu teşhislere uygun tedaviler uygulayan bir tıp doktoru. Onunla tanıştıktan sonra doktor ve hastalık anlayışım değişti onun için yorumuma böyle başladım. Bu tür ağrıları olan arkadaşlar zaman kaybetmeyin. Ben Dr.Emel Gökmen hanımefendiye bu güzel insana saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.

Küme baş ağrılı kadın Aysun B.

Merhabalar, Ben 32 yaşında ve 8 yıldır küme baş ağrısı (cluster)çeken biri olarak yazıyorum. 24 yaşında yakalandığım ve o zamanlar tanısı koyulamayan bu hastalık için gitmediğim doktor hastane bölüm kalmamıştı. 2 yıl sonunda tanısı konulduğunda tedavisi olmadığını ama atakları düzenleyebileceklerini ve ağrıyı minimuma indirebileceklerini söylediler. Avuç dolusu ilaçlar içiyordum. 24 saat uyutuyorlardı fakat bana mısın demiyordu ağrılar. Tesadüfen internette Dr. Emel Gökmen’in çalışmalarını ve yazılarını okudum. Umudum yoktu ama yine de aradım. İlk kez Dr. Emel hanımla telefonda konuştuk. Bana söylediklerinden sonra hemen görüşmeye gittim. Mükemmel bir şekilde karşılandım. Dr.emel hanım itinayla ve sabırla beni dinledi sayfalarca not tuttu. Hiç bir şeyi atlamak istemiyordu. Sonunda bana uygulayacağı tedaviyi anlayabileceğim dilde anlattı. O gün tedaviye başladık. 23 TEMMUZ 2012 ikinci randevumdan sonra bir daha ağrım olmadı.5 aydır süren bu ağrının bir anda BİTMİŞ olmasına inanamıyordum. Bu kadar çabuk muydu? Buraya ne yazarsam yazayım minnettarlığımı, duygularımı ifade edemeyeceğim biliyorum. En güzeli de kızımla artık ilgilenebiliyorum ve kızım çok mutlu. Rabbim sizden razı olsun. Maddi manevi desteğiniz için sonsuz teşekkürler dilerim. Bana hayatımı geri verdiniz.

Migrenli Mehtap A.

Baş ağrısı çeken hastaların hiç vakit kaybetmeden Emel hanıma ulaşmalarını tavsiye ediyorum. Korkunç baş ağrılarından kurtulmamı sağladı, kendisine minnettarım. iyi ki varsınız Emel hanım, yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Küme baş ağrılı Fatih Y.

Merhabalar. 32 yaşında, 15 yıldır küme baş ağrısı çeken bir erkeğim. Her yıl 1 ay civarında küme dönemleri yaşarım. Bir dönem aralıksız 3,5 yıl boyunca kronik olarak her gün 1-3 atak yaşadım. Son dönemde ise bu yıl içinde 3. kez küme döneminin ızdırabını çekmekteyim. Nöral terapiyi yaklaşık 3-4 yıl önce öğrendim. Ancak birçok yöntem deneyip sonuç alamayınca buna da umutsuzca yaklaşmaktaydım. Ancak Emel hanımla tanıştığım andan itibaren umutlarım, ona duyduğum güvenle orantılı yükseldi. Küme ağrısının tedavisi için nöral terapi dışında bir tedavi yaklaşımı var. Tedavime başlayalı çok kısa bir süre oldu. En son iki gün önce yapılan müdaheleden sonra Emel hanım “bugün büyük ihtimalle son küme atağını yaşayacaksın, yarın itibariyle tekrar olmasını beklemiyorum” dedi. Ne kadar inanmak istesem de içimden bir ses hep “hiç sanmıyorum” diyordu. O gece son atağı yaşadım. Şu an ikinci gecenin ortasındayım (02:30). Adeta ağrının gelmesini bekliyorum. Ama 1-2 saat önce sanki başlar gibi çok hafif belirti oldu ve geçti gitti. İnanamıyorum ama gerçekten bir farklılık olduğunun farkındayım. Belki bunları yazmak için çok acele ediyorum ama hissediyorum, BİTTİ… bir süre sonra yine durumu buraya yazacağım. Umarım bunun çaresini arayan başkaları da bunları okur. İlgisi, özverisi ve maddi anlamda sağladığı yardımlardan ötürü Emel hanım ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum…

Gerilim baş ağrılı Pervin E.

Tavsiye üzerine geldiğim tedavi merkezi ve elemanlarından da çok memnunum, kısa zamanda almış olduğum tedavi sisteminin faydasını gördüm. Çok stresli günlük hayatımdan ve geceli gündüzlü yasadığım baş dönmelerimden kurtulmuş oldum. Emel hanım ve yardımcılarına çok teşekkürler

Aralıksız giden küme baş ağrısı Hatice S.

Merhabalar, Ben 8 ay küme baş ağrısı çektim ve şu an bu ağrıyı çeken birileri varsa hiç ertelemeden Emel Hanım’a gitmesini tavsiye ediyorum. O ağrının ne demek olduğunu ancak çeken bilir. Ağrılarımdan Emel Hanım sayesinde kurtuldum. Benim hikayem şöyle; bundan 10 ay önce haftada 2-3 kez akşamları hep aynı saatte başımın sol tarafında, gözümün arkasında çok şiddetli ağrı nöbetleri gelmeye başladı. Yarım saat sonra hiç ağrım kalmadığı için o zaman doktora gitmedim. Daha sonra nöbetlerin sıklığı arttı ve doktora gittim. Doktor tabii bana kortizon dahil bir çok ilaç verdi ve bana bu ilaçların belki ağrıyı geçirebileceğini söyledi. Yani kesin tedavisi yoktu. İlaçları içmeme rağmen ağrının sıklığı arttı, gece gündüz 2 saatte bir ağrım olmaya başladı. Sinüzit, göz, kulak gibi diğer şeyler etkiler mi diye o doktorlara da tek tek gittim. En sonunda doktor kendisi çözemeyince altını çizerek söylüyorum beni Türkiyede baş ağrısı konusunda en iyi doktora gönderdi. O da MR çektirdi önce, sonra dayadı kortizonu. Ama artık kortizon da fayda etmemeye başladı. Ve bu durumu söyleyince de kortizonun dozunu arttırmamı söyledi. O an artık ilaçların fayda etmediğini anladım. Dayanamıyordum, kafamı kesip atmak istiyordum. Eşim, annem, babam ellerinden bir şey gelmediği için ve beni o halde acı çekerken gördükleri için çok yıpranmışlardı. Haftada 3 gün acile gidip oksijen, serum alıyordum ama hiç fayda etmiyordu. Eşim internetten Emel hanımı buldu ve ona gittik. Önce tüm detaylarıyla benim şikayetlerimi dinledi ve sonra bu ağrının neden kaynaklandığını, nasıl çözebileceğini anlattı. İlk bir haftada ağrımın yüzde 70 i gitti. Sonra 1-2 ay içerisinde çok çok aza indi. Yani ben o kadar ilacı boşa içmişim. İçtiğim ilaçların etkisi hala vücudumda belki. Ya harcadığım paralar… Şu an hala tedavim devam etmekte. Ama ben şuanda buraya yorum yazıyorum ya bu ağrıdan kurtuldum ya şükürler olsun. İlaç içmeden de ağrı yok olabiliyormuş. Emel Hanım ellerinize, yüreğinize sağlık. Herkese çok geçmiş olsun.

Küme baş ağrısı Uğur K.

Adım Uğur. 26 yaşındayım. K.Maraş’ta yaşamaktayım. 8 yıldır küme baş ağrısı çekiyordum. Bu hastalığı sadece çeken bilir öyle zalim bir hastalık ki doktorların “intiharı düşündüren ağrılar” demesi gayet normal. Hastalığın tedavisi için gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmamıştı. Kortizonlar, migren ilaçları, isoptinler, oksijen tedavisi hiçbirine cevap vermiyordu. Kısa süreli iyileşmeler oluyor ama tekrar daha şiddetli olarak yeniden başlıyordu. Sonunda internetten araştırarak Emel hoca ile telefonda tanıştım. Bu hastalığı çok kolay bir şekilde tedavi ettiğini söyledi. Ne yalan söyleyeyim ilk başta inandırıcı gelmedi. Çünkü onca doktora gittim hiç kimse tedavisini bulamadı. O yüzden biraz önyargılıydım ama yine de inancım vardı. 2 hafta önce ağrılarımın çok şiddetli olduğu günlerde artık kararımı verdim ve İstanbul’a Emel Hocanın muayenehanesine gittim. Çok güzel bir şekilde karşılandım.. Çok sakin, güler yüzlü etrafına pozitif bir enerji veren mükemmel bir insan. Beni çok dikkatli dinleyerek sayfalarca not aldı. Hiçbir şeyi atlamadan her şeyi sordu. Ağrının ne zaman başladığını, nasıl olduğunu, hangi süreçlerden geçtiğini üşenmeden hepsini yazdı. Sonra başladı anlatmaya. Söylediği her şeyi nedenlere bağlayarak bu hastalığın neden oluştuğunu. Ağrıyı yapan bozucu alanı nasıl bulduğu. Her şeyi anlattı. Bendeki bozucu alanın yani ağrının sebebinin dişlerden kaynaklandığını söyledi. Bakın buraya dikkat çekeyim. Tamam dişlerden kaynaklanıyormuş diye bir dişçiye gidip dişinizi felan çektirmeye ya da dolgu felan yaptırmaya kalkmayın. Çünkü bu öyle bir şey ki normal bir dişçinin görebileceği, yapabileceği bir şey değil. Konusunda uzman kişiler ve emel hanımın birlikte olması lazım. Bazen filmde bile gözükmeyen küçükçük bir çürük ağrıya neden olabiliyor. Nasıl bir tedavi uygulanacağını nelere dikkat etmem gerektiğini çok güzel bir şekilde anlattı. Nihayetinde tedavim başladı ve bu ağrılardan kurtuldum çok şükür… mutlaka ama mutlaka emel hoca ile irtiba geçin…hocam allah sizden razı olsun… Sayenizde bu dertten kurtuldum.. Tedavi boyunca yardımlarını eksik etmeyen Ayşegül hanım’a, Dt.Figen Hanıma ve Dt.Hasan Beye sonsuz şükranlarımı sunarım. Konuşmak yada bilgi için “u_karsli@hotmail.com” mail atabilirsiniz…

Küme benzeri yarım baş ağrısı hastası Sebahat U.

İki buçuk aydır baş ağrısı çekiyorum bir hafta önce doktorum küme baş ağrısına benziyor dedi hayatım kabusa döndü internette dolaşırken Dr. emel hanımı buldum randevu talep ettim ve beni bu gün itibariyle aradı çok umutlandım ama inanıyorum ki iyi gelecek cuma günü randevum var ilk seansa başlıycam Allahın izniyle buradaki yorumları okuyunca çok umutlandım. İnş bu kabus gibi baş ağrısından kurtulurum.

Küme baş ağrılı genç kadın Fatma D.

İlk kez 2004 yılında tanıştım bu korkunç ağrıyla. O tarihe kadar baş ağrısını tanıdığımı zannediyordum ama anladım ki yaşanan önceki ağrılar bu ağrının yanında devede kulak kalırmış. Birer sene ara vererek 2004′ten beri vurur bu ağrı beni. Gitmediğim Nörolog, çektirmediğim Tomografi kalmadı. En son 2008 yılında başvurduğum bir Profesör bana “Küme Baş Ağrısı” tanısını koydu ve tüylerimi diken diken eden o cümleyi kurdu; “Tedavisi yok bu hastalığın”. Yaz tatillerimi, güneşle olan ilişkimi, denize olan sevgimi, arkadaşlarımla kalabalık bir ortamda oturup sohbet etmemi ve hatta işe gitmemi engeller, sosyal yaşantımı zedeler hale gelmişti. 2012 yılı Mayıs ayında nişanıma 1 hafta kala ağrıdan kıvranıp hıçkıra hıçkıra ağlarken, “bir çaresi olmalı” diye feryat ederken buldum Emel Hanım’ı. Tedavi edilebilen hastalıklar arasına koymuştu Küme Ağrısını. Önce telefonda konuştuk, sonra beni acilen muayenehanesine kabul etti. Şanslıydım… Son iki nöbetimi o gün Emel Hanım’ın yanında geçirdim. Hemen sonrada ağrısız bir nişan töreni geçirdim. Şimdide ağrısız bir hayat geçiriyorum. Her şey için çok teşekkür ederim Emel Hanım. Bana öyle büyük bir şey verdiniz ki… En azından artık başımın sol tarafını da seviyorum.

Küme baş ağrısı benzeri migren ağrısı olan Recep T.

Allah senden razı olsun hocam 12 yıldır çektıgım agrıları bitirdin. Yazın yanına gelecem hocam hakkkını helal et. Gitmedıgım doktor kalmadı ama emel hocam bitirdi. Basit bir diş tedavisiyle. Bu agrıyı ceken bilir, alllah razı olsun sizden.

Küme baş ağrılı genç erkek Serkan A.

Dr. Emel Hanıma çok teşekkür ederim. Geceleri uykumda dayanilmayacak kadar siddetli bas ağrısıyla uyanıyordum. Gitmediğim hastane ve prof dr. kalmamıştı. Gözümden beynime dahiliyeci, nörolog kalmadı. En son olarak gittiğim bir profesor hastalığımın kume bas agrisi oldugunu söyledi. Ağrı kesici dört hap ve haplar kar etmezse kortizon hap tedavisi onerdi. Ama ben kortizonun cok zararlı olduğunu duyduğumdan kullanmadım ve sonunda bir gece hastanenin acil servisinde bas ağrısıyla gözümü açtım. İnternette arastırıp tanıdığım Dr Emel hanımın sitesini ve videolarını izledim. Kendi kendime bunca profun doktorun bilmediği tedaviyi Emel hanım nasıl bilecek diye kendi kendime sordum. Aslında ilk çare olarak gideceğim doktora son çarem olarak gittim. Ağrılarım ya geçecekti ya da ömür boyu bunu çekeceğim diye kendi kendime konuştum. Emel hanımın durumuma yaklaşması ve ekibinin ve kendinin sıcakkanlı tutumu bile bana güven verdi. Emel hanim tedavi surecini bana anlattı ancak ben isim dolayısı ile tedavimi bir surede olsa yarıda bıraktım. Kendisi bugün beni aradı ve durumumu sordu. Sizce bunu hangi doktor yapar muayene ücretini almış ve her şey bitmişti. Su an bas ağrılarım yok denecek kadar az ve en azından geceleri rahat rahat uyuyorum ve ağrılarım çok hafifledi. Tedavime en kısa surede devam edip bu illetten Dr Emel hanimin sayesinde tamamen kurtulacağım. Onlarca doktor gezip para harcayacağınıza Emel hanıma gidin. Allah kendisinden razı olsun. Elleriniz dert görmesin Emel Hanım. Sevgilerle…

Migrenli Saygı K.

Merhabalar Emel hanımla tanıştıktan sonra migren ataklarımda ciddi bir azalma oldu. Hatta aylar boyu ağrım olmadı. Sonrasında çocuk sahibi oldum ve hamileliğim süresince hiç başım ağrımadı. Kendisine gerçekten çok teşekkür ederim sadece migrenim değil bademciklerim de iyileşti.

Eklem ağrıları ve Çene eklemine bağlı kulak ağrısı olan Fatma M.

Ben Fatma Malkoç. Bilgisi, deneyimi ve şifa dağıtan elleri ile Dr.Emel hanım, eşimi küme baş ağrısı denen beladan kurtarmıştır. Ben ise Behçet hastası olan ve sürekli eklem ağrısı çekmiş biriyim. Dr. Emel Hanım seanslarında, güler yüzünü, sıcak, samimi sesini, mütevazi tavırlarını, yetenek ve bilgisine ekleyerek, müzdarip olduğum eklem ağrılarımı tedavi etmiş, yaşamımda sorun olmaktan çıkarmıştır. Ayrıca çenemin yanlış kapama yapması sonucunda, kulağımda meydana gelen ağrılar için yaptığınız ön hazırlık tedavisi ve akabinde gece yatarken takılan splint olumlu sonuç vermiştir. Gündüzleri çektiğim kulak ağrısı bu şekli ile yok olmuştur. Ellerinize, yüreğinize sağlık sevgili Emel Hanım. Teşekkür ederim.

Küme baş ağrılı Ertaş M.

Ben ertaş malkoç. Google arama motorundan Dr.Emel hanımı “küme başağrısı” yazarak bulan, sonra da umutsuzca yardım isteyen kişiyim. Dr.Emel hanım tarafından tedavi edilerek İyileştirilmem, hesaplamalarıma göre bir seneyi geçmiş ama duygularıma göre ise onlarca yıl önce olmuş. Kendimi çok uzun bir zaman önce küme baş ağrısı adında korkunç bir ağrıyı, binlerce kez çeken biri olarak hatırlıyorum. Şu an böyle bir ağrıyı geçmiş hatıralarımdan çağırıp nasıl olduğunu hatırlamaya çalışıyorum. İnsan çok unutkan oluyor yada kötü anılarını hatırlamayı mümkünse en sona koyuyor. Beni Dr. Emel hanımın sitesine yazdığım yazılar nedeni ile arayan arkadaşlarımıza “lütfen tedavi olunca da iyileştim ben “demeyi ,ihmal etmeyin demiştim. Ama ne yazık ki Dr.Emel hanım’ın tedavisi sonrası iyileşen arkadaşlarımız (şükürler olsun rabbimize ki böyle bir imkanı Emel hanımın eli ile bizler sundu) bir daha geri dönmüyorlar. Ama onları anlıyorum. Böyle bir geçmişi kimse hatırlamak istemez elbette ki bana göre Emel hanımın benim üzerimdeki operasyonları tam bir yüzyıl önce idi.. Şu an yeni yaşantımda ilerliyorum. İleriye dönük hesaplarımı yapabiliyorum. Artık kelime dağarcığımda küme baş ağrısı, migren gibi kelimeler yok. Dr.Emel hanımın teşhisi doğru çıktı. Nereden kaynaklandığını tespit edip tedavisini de yaptı. Sizi tekrar tebrik ediyorum Dr.Emel hanım. Benim gibi iyileşip de geçmişi zor hatırlayanları da mazur görün. Onlar kabuslarını hatırlamak bile istemiyorlar. Ben bu kabusu hatırlamak istemeyen arkadaşlarım adına da söylemek isterim ki, Dr.Emel hanım için küme baş ağrısı kendisinin de ifade ettiği gibi tedavisi en kolay olan ağrı tipi. Bunu şimdi daha iyi anlıyorum. Zira kaynağını bulduğu beynimin sağ tarafı hiç bu kadar huzurlu olmamıştı. Bu arada Eşimi de çene kapanma hatası nedeni ile de ellerinize teslim etmiştim. Önce boğazlarına müdahale ederek eklem ağrılarına, sonra da çene kapanma hatasına müdahale ederek kulak ağrılarına son vermiştiniz. Ağzı için yapılan splinteri gece yatarken takmayı da ihmal etmiyor. Şu an eşimde daha mutlu ve ağrılarından şikayeti yok. Behçet hastaları da gereksiz yere fazladan eklem ağrılarını çekmesinler. Bu neden ile eşim üzerinde sabır ve inat ile (ki ağrılarının dineceğine inancı olmadığı bir halde size getirmiştim onu) çalıştığınız için tekrar tekrar teşekkürlerimizi ailecek sunarız. Rabbimizin size işlerinizde kolaylıklar, daha nice hastalar üzerinde başarılı tedaviler vermesini diliyoruz. ertaş malkoç harita kadastro müh. istanbul büyükşehir belediyesi emlak müdürlüğü gsm:0536 410 68 31

Küme baş ağrısı Cuma K.

Merhabalar emel hanım. Ben hastanızım Antakya’dan. Sayenizde şu an durumum çok iyi. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.. Sizi çok seviyorum.

Kronik migren baş ağrısı olan Zuhal T.

Hayatım boyunca yaşadığım ve çoğunlukla ızdırap içinde geçirdiğim sık baş ağrılarım vardı, çoğunluğu kusmayla sonuçlanan ve beni oldukça kötü duruma sokan geçmeyen kabus ağrılar, internette migren tedavisiyle ilgili ümitsizce araştırma yaparken Dr Emel Gökmen’in sitesini buldum ve hasta yorumlarıyla hiç bilmediğim bu tedavi şeklini okudum ve hemen randevu alıp tedaviye başladım, şimdi 5. seans tedavimdeyim ve inanılmaz bir şey yaşıyorum, ağrılarım yok! Normalde devamlı ağrımı geçirmem için aldığım ilaçlarımı 1 aydır kullanmadım hiç! Benim gibi baş ağrısı çeken herkese kesinlikle tavsiye ediyorum çünkü bu ağrıları çeken bilir, kendinizi rahatlıkla Emel Hanım’a teslim edin ve ağrılarınızdan kurtulun, Emel hanıma ve ekibine gönülden teşekkür ediyorum.

Çocuklukta başlayan migrenli Umut K.

17 yaşındayım, 3 yıl gördüğüm migren tedavisiyle beni sağlığıma kavuşturduğu için emel teyze ve ekibine bir kez daha teşekkürler. Onları çok seviyorum hepsinin yeni yılını kutluyorum

Kronik küme baş ağrılı (başlangıçta beri kronik küme baş ağrısı, kortizon kullanımı yoğun) Gülnur M.

Sevgili Emel Hanım, size duyduğum minettarlığı ifade etmek için sayfaların ve kelimelerin yetersiz kalacağını bilmeme rağmen, bu sayfaları okuyan hastalara yol göstermesi için durumumu yazmak istiyorum. 9 yıl önce kronik küme başağrısı diğer adıyla intihar ettiren baş ağrı hastası olduğum teşhisinden bugüne kadar gitmediğim Prof.,Doktor, Hastahane, kullanmadığım ilaç kalmamıştı. Maalesef ağrılarım hiçbir tedaviye cevap vermiyor hergün 3-4 atak ile ayakta kalmaya çalışıyordum. Tüm Doktorların ağrıların geçeceğine garanti vermeden tek çarenin cerrahi müdahale olduğunu söylediği, benim de kelimenin tam anlamıyla enkaz olduğum bir anda sizi tanıdım. Tedavi yönteminizi anlatışınız, hastaya yaklaşımınız, duyarlılığınız ve ilginiz benim size sonsuz güvenmemi sağladı. Tedavi sürecinde de bu güvenim tamamen kanıtlandı. Tedavimin bitmesiyle ağrılarımdan tamamen kurtulmuş olmanın mucizesini yaşıyorum. Bu mucizenin sahibi siz değerli Emel Hanım başta olmak üzere ekibiniz ve Yıldız Hanım’a kendim ve ailem adına teşekkürü borç bilirim. Buradan bir zamanlar benim de yaşadığım çaresizliği yaşayan küme tipi baş ağrılı hastalara seslenmek istiyorum, Lütfen kendinizi Emel Hanım’ın mübarek ellerine teslim ederek ağrısız bir yaşam için kendinize şans verin. Saygılarımla.

Kronik küme baş ağrılı genç kadın Selen E.

Sevgili Emel Hanım, Çok zor bir dönemde tanıştık sizinle biliyorsunuz. Onbeş yıllık küme tipi baş ağrılarım günde sekiz defa tekrar etmeye başlamış, hayatım çekilmez olmuştu. Ne yapacağımı bilemez haldeyken internette buldum sizi, iyi ki de bulmuşum…hem sizinle hem de tedavi yönteminizle ilgili aklımdaki tüm sorulara o kadar sakin sevecen ve mantıklı cevaplar verdiniz ki, sizin kendinize olan güveniniz beni çok etkiledi…Sayenizde bugün sağlıklı, mutlu ve huzurluyum. Tedaviden emin olmak için, güneye gidip bir hafta kaldım, denedim ve artık eminim, tedavi yönteminiz ve siz mucize gibisiniz. Öncelikle Emel Hanım size ve tüm ekibinize, Yıldız Hanım ve Figen Hanım’a önce aldığınız eğitim, bakış açınızdaki farklılık ve tüm emekleriniz için, sonra da sakinliğiniz, dinginliğimiz ve motivasyonunuzla beni yüreklendirip, beni çekilmez ağrılarımdan kurtardığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Hepinizi öpüyorum, sevgiler, Selen.

Küme baş ağrılı Aliihsan R.

Emel hocama ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Ben Van’dan geldim emel hocamın yanına kendisi ve çalışanları tarafından güler yüz ve sıcaklıkla karşılandım yaklaşık 9 yıldır küme baş ağrısı çekiyorum. Ben bunları yazdığımda daha tedavim bitmemişti ama ne olursa olsun ben herkese emel hocamı tavsiye ediyorum onun güler yüzü yeter hastalara ALLAH razı olsun kendisinden. Teşekkür ediyorum…………

Migrenli Zeynep D.

Teşekkürler, Emel Hanım sayenizde başımın ağrısı geçti başım çok ağrıyordu, sizin sayenizde geçti. Allah sizden razı olsun.

Çok uzun yıllardır küme baş ağrısı çeken Kazım E.

Küme baş ağrısı çeken bütün arkadaşlara sesleniyorum kendinizi Emel hanımın ellerine teslim edin ve onun sözünden dışarıya çıkmayın, göreceksiniz sizi ağrılarınızdan kurtaracak. Ben yaklaşık 18 yıldır küme baş ağrıları çeken bir hastayım, bir yıl öncesine kadar ağrılarımın küme baş ağrısı olduğunu bile bilmiyordum. Yıllarca bir iki düzine doktora gittim kimi migren kimi sinüzit kimi ise psikolojik deyip poşetler dolusu ilaçlarla beni eve gönderdiler ama bu ilaçların hiçbir faydasını görmedim taa ki Emel hanım ve ekibini tanıyana kadar. Arkadaşlar Emel hanım yaklaşık bir ay önce tedaviye başladı ve benim sağ tarafımdaki canavar diye nitelendirdiğim ağrılarım kayboldu tabi Emel hanım bozucu alan ile ilgili tedaviyi sürdürüyor. Emel hanım bizim gibi şiddetli ağrı çeken hastaların kurtuluşu ve öyle iyi bir insan ki maddi manevi her türlü yardımı hastalarından eksik etmiyor ona ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Şiddetli baş ağrılı Enis C.

Merhaba, ilk başta çok normalmiş gibi gelmese de sonuçları gayet işe yarayan bir yöntem. Çok şiddetli ağrılar yaşadığım bir dönemde gittiğim ve sonrasında bir daha ilaç bile almadığım bir tedavi sürecim oldu. Bu kadar net bir çözüm olacağını hiç düşünmemiştim. Dr. Emel Gökmen e teşekkürlerimi borç bilirim

Esra A.

sayın emel hocam. Soruma cevap verme inceliğini gösterdiğiniz için sonsuz teşekkür ederim. Annem bu zamana kadar kimi(!)doktorların elinde deney olarak kullanıldı. Umarım annemin çaresi olursunuz…Onu tatlı sesinize, engin bilgilerinize emanet ediyorum teşekkür ederim…

Migrenli Nevim Y.

Hasta yorumlarına girip, okuyan hastalara sesleniyorum. Kızım 15 yaşında ve migren hastası idi. 4-5 yıl gitmediğimiz doktor profesör kalmadı. Bir çoğu kızımın sinüzitü olduğunu söyledi. Profesör ise bu hastalıkla yaşaması gerektiğini söyledi. Profesöre nöral terapiyi sordum. Bunun safsata olduğunu söyledi. İnternetten Emel hanımı gördüğümde ise buradaki hastalardan Ertaş beyi telefonundan aradım ve çok olumlu konuştu. Denemek istedim. Emel hocamı gördüğümde ise tereddüt ettiğim için kendime kızdım. Emel hanım insanlık yaşadıkca yaşasın allah ömür versin. Kızımın derdine 3 hafta gibi bir sürede derman oldu. Şimdi tedavimiz devam ediyor. Ancak her akşam gelen migren ağrılarımız son buldu. Lütfen bu yazımı okuyan hastalar hiç tereddüt etmeden emel hanımı arayın. Ben onun için dua ediyorum. İnsanlık yaşadıkça hocam sizde yaşayın.

Romatizma hastası Öymen U.

Sayın Doktor Emel hanımın kliniğine başvurduğumda; hocamızın gülen yüzü ,hastalarıyla ilgi ve alakası ve en önemlisi hümanist davranışları beni çok etkilemişti. Yaklaşık olarak 23 senedir adeta bir çanta gibi taşıdığım ağrılardan, Doktor Emel Hanım’ın mükemmel tedavisi sayesinde kurtuluyorum. Emel Hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum, beni ve binlerce hastanın yaşam kalitesini artırdığı ve yaşama döndürdüğü için… Sonsuz saygı ve sevgiler

Trigeminal nevraljili Cansu B.

Emel hanım, hastanelerin soğuk yüzü ve uygulanan yanlış-eksik tedavilerle zaten kendini çok yalnız hisseden ve 100.000 kişiden sadece 4’ünün yakalandığı trigeminal nevralji hastaları hastaları için lütfen çalışmalarınızı ihmal etmeyin. Allah sizin gibi lider doktorları eksik etmesin. iyi çalışmalar

Nöral terapi ve küme baş ağrısı, Ertaş M.

Küme baş ağrısı çeken ve nöral terapi gören hastaların dikkatine!… 30 yıldır dayanılmaz baş ağrısı nöbetleri geçirmekteyim..hemde insanların en güzel en hayati zamanlarında..uykuda…çekenler bilirler bu haince saldırıları…aslanın ağzında yem olursunuz..her yakalandığınızda umutlarınız da tükenir kurtuluş için… 2008 başlarında anadolunun küçük bir şehrinde nöral terapi uygulaması yapan bir dr. buldum.7 seans uygulandı..İlk seanslarda ağrılar daha da dayanılmaz ve daha sık gelmişti..ancak ya sabır diyerek seansların ortasında cevap geldi ve kurtuldum ağrılardan.Yaklaşık 3 sene etkili oldu ve hiç gelmedi ağrılarım.iki ay önceye kadar..yani bu kışın başında. zebanilerim meğer beni terk etmemişler ve uzun bir kış uykusuna yatmışlar..güçlerinden de hiç bir şey kaybetmemişler.. Tekrar yeni bir umutla şu an yaşadığım şehir olan istanbulda eski doktorumdan burada nöral terapi yapan bir dr. ismi aldım.yaklaşık 8-10 seans uyguladı. Yine aynı şekilde seansların ortasında cevap geldi ve seanslar bitti ağrılarım da gitti.. Bir hafta sonra hayal kırıklığına uğradığım bir durumla karşılaştık. Hiç nöral terapi görmemişim gibi bu sefer sağ yanımdan beynimin tepesine doğru aynı acılar yeniden yaşanmaya başlandı..Bir önceki sol yanımdan saldırıyordu. Neden böyle olmuştu.nerde hata yapılıyordu.yeni çıkmıştık tedaviden ve zafer ile..tekrar eski yöntemlere ilaçlarıma döndüm..geciçi çözüm sağlıyordu bu ilaçlar..bir yandan nerede hata yapılıyor diye düşünüyordum.google ye” küme baş ağrısı “ kelimelerini yazdım.bir sitede dr. emel gökmen ismi geçiyordu.hemen aradım ve hiç beklemediğim bir cevap geldi kendisinden…küme başağrısı için “ nöral terapi aysberkin üst kısmı …yok etseniz bile alt kısmı yeniden üretir” diyordu..yaşadıklarımı doğrular gibi idi.eksik olanı emel hanım görmüştü..sinirleri baskı altına alan diğer faktörler ağrıları yeniden üretiyordu..hemde bir hafta geçmeden..bazende bir iki seneden sonra..yeniden gelme zamanını bu faktörler belirliyordu.nöral terapi ise sinirlere olan bir uygulama idi ya gerçek düşman ,baş rolü oynayan kimdi?başka birileri idi..aslında dr. emel hanıma ulaşabilen özellikle benim gibi hastalarda, kendisi başrol oyuncusunu kolaylıkla buluyordu..bendeki başrol oyuncusunu da buluverdi..aysberkin altını yok etmeden üstü ile uğraşmadı..önce aysberkin altını yok ettiyor sonra buradaki sinirlere nöral terapi uyguluyordu. Tedavi uygulamasına başladıktan iki gün sonra ilaçlarımı ona sormadan bırakmıştım bile…lütfen başrolü oynayan oyuncunun ortaya çıkarılmasında hata yapmayın..onu bulamasanız acılarınıza son veremessiniz. ”O” iyi bir avcı..ıskalamadı..teşekkürler dr.emel hanım….. Ertaş malkoç Jeodezi fotogrametri müh. Tel:0536 4106831

Regl dönemi migren Zeynep H.

Çok sıkça olan baş ağrılarımdan emel hocamın tedavisiyle tamamen olmasa da kısmen kurtuldum. Bende ısrarcı olan regl dönemi ağrıları, onlarda hallolsa normal insan statüsüne girebilirim herhalde. Bu kadarı için bile hocama çok teşekkür ederim. Çünkü bir ayın nerdeyse 20 günü baş ağrısıyla geçiyordu bu oran artık 3-4 güne düştü.

Küme baş ağrılı küme Gülden K.

Yıllarca çektiğim küme baş ağrımı dindiren sayın Emel hocama sonsuz teşekkürler ediyorum...Şu an kendimi inanılmaz rahatlamış hissediyorum ….ağrılarım şuan için yok..emel hocama ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki sizi tanımışım …Kendinize çok iyi bakın emel hocam...

Migrenli Çiğdem E.

Yıllardır baş ağrısıyla yaşadım. Emel hanımın sihirli ellerinden sonra ağrısız bir yaşamın ne kadar lüx olduğunu farkettim .Sonsuz teşekkürlerrrr…..

Migrenli Murat D.

Selamlar. emel hanımla ilk konuşmamızda açıkçası migrenin tedavisinin olmayacağını düşündüğüm için tedavi için kararsız kalmıştım hatta inanmamaya devam ediyordum. tedaviye başladıktan sonra hayata bakışım,nyaşam kalitem dahi değişti. Çok şükür baş ağrısından kurtuldum, kesinlikle tavsiye ediyorum migreni çekmek gibi bir mecburiyetimiz yok bunu anladım. Teşekkürler emel gökmen.

Migren, nevralji ve yaygın vücut ağrıları olan Nesrin Ö.

Ben şu an 40 yaşındayım. Çocukluğumdan beri ağrılarla uğraşan bir insandım ergenlik zamanı ,migren ve adet sancıları ile tanıştım. Yıllardır çektiğim ağrıların yanında şiddetli bacak ağrıları da beni yalnız bırakmadı. Birde bunlara ek olarak 18 yıl önce hipofiz bezi tümörü ile uğraşmaya başladık. Artık hasta olmadığım bir gün yoktu. Krizlerim tutmadığı zaman bile başım ağrıyordu ve ağrı olmadan yaşamı bilmiyordum. Kaç doktora gidip kaç tedavi ve ilaç denediğimi bilmiyorum ama çözüm mü bırakın rahatlama bile yoktu. İnternetten artık son çare diye bilinçsizce bir şeyler ararken emel hanımı buldum ve hiç duymadığım bu tedaviye başlamaya karar verdim. Şu an 2 aydır tedaviye gidiyorum. Birkaç hastalık bir arada olduğu için migren, nevralji, tümör gibi bir müddet daha devam edicem ama şu an yaşadıklarım mucize gibi. Ben ağrısız ve dinç günler geçiriyorum ve inanamıyorum. Gerçek değil de bitecek diye korkuyorum.25 senedir hiç bilmediğim şeyler yaşıyorum. Bu yazıyı benim gibi ümidini kaybetmiş ve sadece ağrıyla yaşayan insanlar için yazıyorum. Lütfen bu tedavi deneyin ve yaygınlaşması için gittiğiniz her doktora sorun.bir yerlerde bu işin çözümü varken insanların hayatlarını bu şekilde yaşamaları doğru değil.emel hanıma iyi ki bu mesleği öğrenmişsiniz diyorum. onu tebrik ve takdir ediyorum. sürekli aklımda ve sürekli ona dua ediyorum. onu okutan anne ve babasının ellerini öpüyorum. işini bu kadar iyi yapan sağlık çalışanlarının çoğalmasını canı gönülden diliyorum. denecek ve anlatacak o kadar çok şey var ki sayfalar yetmez. benin karar vermende hasta yorumları da etkili olduğu için bu yorumun bir kişiyi yönlendirmede etkisi olursa ne mutlu bana diye detaylı anlatıyor ve güler yüzlü doktoruma ve onunla çalışan ekibine canı gönülden sevgi, dua ve iyi niyetlerimi gönderiyorum. sizlerle tedavi sürecimiz bitse bile hiç unutmuycam , artık hep benim dualarımdasınız. teşekkürler…..

İremsu T.

gerçekten sorulara çok değerli yaklaşıyorsunuz ben ilk soru sorduğumda cvbını vereceğinizi düşünmemiştim gerçekten çok kıymetli bir insansınız teşekkürler:D:))

Bel-boyun ve baş ağrısı olan Fahrettin A.

Yıllardır çektiğim bel ağrısı boyun ağrısı ve baş ağrılarımı emel hocam 2 haftada bitirdi emel hocamın varlığı türkiye için bir şanstır o alanında bir numaradır o kendini hastalarına adamış diğer doktorlardan çok farklı biridir maddi ve manevi elinden gelen her şeyi hastaları için yapan çok farklı bir insan böyle insanlar bu günümüzde kalmadı.emel hocam size burdan çok çok ama çok çok …teşekkür ediyorum. başarılarınızın devamını diliyorum.fahrettin altuncu

Migren, bel ve boyun ağrılı genç kadın Ayşim A..

Sevgili Emel Hanım’ı bir tv programında şans eseri izledikten ve fazlaca bilinmeyen nöral terapi hk. uzunca bir araştırma yaptıktan sonra tedavi olmaya karar verdim. Benim gibi migren ve boyun&sırt ağrıları ile yıllarca yaşayan, kendini çaresiz hisseden biri, iyileşmeyi seçip çözüm yolları ararken doğru yerde olduğunu hemen anlar (yıllarca dayanılmaz ağrılar ile yaşayanlar ne demek istediğimi çok daha iyi anlar!) İlk görüşmeden sonra Emel Hanım’a ve tedavi yöntemine güvenerek hemen o gün ilk seansa başladım iyileşeceğime inanarak, çünkü insanın önce kendisinin inanması gerekir, başka türlü tedavinin sonuç vermesi çok zordur herhalde. Sonuç: Migren atakları yüzünden kısıtlanan hayatımı geri kazandım çok şükür ve yaşam kalitem arttı. Şimdi çevremdeki herkese, özellikle migreni olanlara nöral terapi yöntemini tavsiye ediyorum ve özellikle çaresizlikten kimyasal ilaçlara bağımlı olduğunu düşünenlere ulaşmak için elimden geleni yapıyorum. Emel Hanım; iyi ki varsınız, iyi ki sizi tanıdım, titiz çalışmalarınızın ve başarılarınızın artarak devamını dilerim. Ne kadarsa kalan ömrümde hergün sizi tanıdığıma şükredeceğim. Hiçbir şey insanın sağlıkla geçirdiği 1 günden daha değerli olamaz. Herkese sağlıklı günler dilerim. Sevgilerimle,

Migren ve nöral terapi ile düzelen Hülya E.

Aralık 2006 yılından beri yaşadığım ve kabusa dönen baş ağrılarım nedeniyle Şubat 2010′da Emel Hanım ve Nöral Terapi ile tanıştım.4 yıldır yaşadığım ağrılardan 2 hafta gibi çok kısa bir süre kurtuldum(inanılmaz gibi ancak gerçek). Artık baş ağrılarım olmadığından yaşam kalitem daha da arttı. Böyle özel bir insanı tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bütün tanıdıklarıma tavsiye ediyorum. İyi ki varsınız Emel Gökmen. Sevgilerimle 20/04/2010

Bel fıtığı (operasyonlu) Hakan B.

TSK mensubuyum. 2001 yılında L-4,L-5 Bel Fıtığı operasyonu geçirmiştim. 2-3 yıl sonra hastalığım tekrar nüksetti. Özellikle hava akımına maruz kaldığım zamanlarda oturduğum yerden kalkmak işkenceye dönüşüyordu, Kalkamadığım zamanlarda oldu. Tedavi görmek şartıyla en az bir hafta yatarak istirahat etmek zorunda kalıyordum. Haziran 2009 ayında dört seans tedavi gördüm. Şu an çok rahatım ve mutluyum. Ayrıca bademciklerimden de rahatsızdım. Her ay antibiyotik kullanmak zorunda kalıyordum. Emel hanım bir seans iğne uygulaması yaptı. Sekiz ay boyunca hiç rahatsızlanmadım. Sonra tekrar 1-2 defa tekrarladı. İlk fırsatta bu tedaviyi yaptırmak için emel hanımın yanına gideceğim. Emel hanımefendiye ve personeline teşekkürlerimi sunar başarılarının devamını dilerim. Saygılarımla.

Yeni başlamış küme baş ağrısı Cem Y.

27/07/2009 tarihinde bugüne kadar hiç yaşamamış olduğum bir baş ağrısı yaşadım. O günü hayatım boyunca kesinlikle unutamam. Akabinde çeşitli hastaneler ve noroloji doktorları. Hepsinden aldığım ağrı tanısı migrendi ve hepsi bir takım migren ilaçları kullanmamı önerdi. İlaçlar ilk günlerde gayet etkili iken 1 – 2 günlük süreler sonrasında etkileri yok olup gidiyordu. Gerçekten başımın sağ tarafında hissettiğim ağrı ve acıyı tarif edemem, gerçekten ama gerçekten yaşayan bilir. Ben bu süreç içerisinde kendimi en şanslı kişilerden biri olarak görüyorum, çünkü bu ağrılar ile sadece 13/08/2009 tarihine kadar yaşadım. 13/08/2009 günü Emel Hanım ile tanışarak hayata tekrar döndüm. Gittiğim ilk gün hemen ağrının kökenine inerek 3 seansta ağrılarıma son verdi. Emel Hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır, mesleki hayatınızda sonsuz başarı dileklerimle tekrar ve tekrar çok teşekkürler… İyi ki sizi tanımışım…

Fibromiyalji, yaygın vücut ağrıları olan Neşe T.

Sevgili doktorum, Bazı özel insanlar vardır; hem işlerini çok iyi yaparlar, hem de insanî niteliklerini hiç kaybetmezler. Sizin gibi özel biriyle karşılaştığım için kendimi çok şanslı buluyorum. Belki benim durumumda olan insanlara yardımcı olur ve onlar da bu şansı yakalarlar diye hastalık öykümü anlatmak istiyorum. 4 yıl önce kuzenimin cenazesinde bayılıp düştüm. Birkaç ay sonra kafamı tutamamaya başladım. Başım ağrıyor, kulaklarım çınlıyor, kendimi çok halsiz hissediyordum. Doktora gittim, önce üşütmüşsünüz dediler. İlaçları kullandıkça daha kötü oldum. Yeniden doktora gittim. Böbrek bezlerimi incelediler, hiçbir şey bulamayınca depresyona girmişsiniz deyip bir sürü ilaç verdiler; ilaçlar her şeyi daha da kötü hale getirince(midem ve karaciğerimde de sorunlar çıkmıştı),çok ünlü birkaç beyin cerrahına gittim. Yanlış tedavi edildiğimi; çünkü ciddi bir boyun fıtığım olduğunu ve boyunluk takmam, eski ilaçların hepsini atmam gerektiğini belirttiler. Fakat ben iyileşeceğime, sürekli kötüleşiyordum. O kadar çok ağrım vardı ki; uyuyamıyor, kolumu kaldıramıyor, iş yapamıyordum. Sonuçta işten ayrıldım ve dinlenirsem, fizik tedavi hareketlerini yaparsam düzelirim diye düşündüm. Durumum tam bir felaketti.30 civarında doktora gitmiş, üstelik eskisinden de kötü bir hale gelmiştim. Bir gün televizyonda gördüm Emel Hanım’ı ve son bir umut olarak çaldım kapısını. Sevgisiyle, sabrıyla, duyarlılığı,

Fibromiyalji, yaygın vücut ağrıları olan Neşe T.

Sevgili doktorum, Bazı özel insanlar vardır; hem işlerini çok iyi yaparlar, hem de insanî niteliklerini hiç kaybetmezler. Sizin gibi özel biriyle karşılaştığım için kendimi çok şanslı buluyorum. Belki benim durumumda olan insanlara yardımcı olur ve onlar da bu şansı yakalarlar diye hastalık öykümü anlatmak istiyorum. 4 yıl önce kuzenimin cenazesinde bayılıp düştüm. Birkaç ay sonra kafamı tutamamaya başladım. Başım ağrıyor, kulaklarım çınlıyor, kendimi çok halsiz hissediyordum. Doktora gittim, önce üşütmüşsünüz dediler. İlaçları kullandıkça daha kötü oldum. Yeniden doktora gittim. Böbrek bezlerimi incelediler, hiçbir şey bulamayınca depresyona girmişsiniz deyip bir sürü ilaç verdiler; ilaçlar her şeyi daha da kötü hale getirince(midem ve karaciğerimde de sorunlar çıkmıştı),çok ünlü birkaç beyin cerrahına gittim. Yanlış tedavi edildiğimi; çünkü ciddi bir boyun fıtığım olduğunu ve boyunluk takmam, eski ilaçların hepsini atmam gerektiğini belirttiler. Fakat ben iyileşeceğime, sürekli kötüleşiyordum. O kadar çok ağrım vardı ki; uyuyamıyor, kolumu kaldıramıyor, iş yapamıyordum. Sonuçta işten ayrıldım ve dinlenirsem, fizik tedavi hareketlerini yaparsam düzelirim diye düşündüm. Durumum tam bir felaketti.30 civarında doktora gitmiş, üstelik eskisinden de kötü bir hale gelmiştim. Bir gün televizyonda gördüm Emel Hanım’ı ve son bir umut olarak çaldım kapısını. Sevgisiyle, sabrıyla, duyarlılığı, işindeki özeniyle beni kendisine hayran bıraktı. Tedavim devam ediyor, eskisine göre çok çok iyiyim. Daha da iyi olacağımı biliyorum. Emel Hanım’a, Ayşegül Hanım’a ve Nuray Hanım’a her şey için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgiler…Neşe

Sürekli sırt ve boyun ağrıları olan Asuman G.

Yıllardır sırtım ve boynum ağrıyordu. Ama son 6 ayı size hiç anlatamam, bunu ancak yaşayan bilir… Evde, piyasadaki çeşitli masaj aletleri olmasına rağmen kısa bir rahatlamanın ardından tekrar ağrı başlıyordu.. Ağrı kesiciler midemi mahvetti ülser oldum. Kas gevşeticiler ise rahatlatmasına rağmen kendimi sersemlemiş ve uykulu hissediyordum . Sonra bir gün internette araştırma yaparken Emel hanımı ve dolayısıyla nöral terapiyi gördüm, dayanılmaz ağrılarıma başka bir kalıcı çare bulamamıştım. Hiç düşünmeden randevumu aldım.Emel hanımın o sıcak tavrı ve ne sorarsam bıkmadan bilgi vermesi nöral terapiye inanmamı sağladı. İstanbul dışından tedaviye gittiğim için ancak 9 seans aldım( İstanbuldan ayrılmam gerekti), fibromyalji için tam yeterli olmamasına rağmen şu anda ben kendimi kelimenin gerçek manasıyla yeniden doğmuş gibi hissediyorum… Demek ki hiç ağrısı olmayan insanlar hep böyle mutluymuş!! Kalan 3-5 seansı da ilk fırsatta yaptırmayı düşünüyorum. Ben buradan Emel Hanım’a teşekkürlerimi sunuyorum. Size minnettarım…..

Boğaz enfeksiyonlarının kontrolü için Meltem B.

11 yaşında olan kızım görkemin doğduğundan beri kurup rahatsızlığı vardı iki sene önce emel hanımla tanışmamız sayesinde bu rahatsızlığı ortadan kalktı iki senedir görkemin gece tutan öksürük nöbetleri olmadan o da bizde rahat uyuyoruz bu rahatsızlığı olan herkese emel hanımla tanışmalarını tavsiye ediyorum emel hanımada çok teşekkür ediyorum.

Migren Çigdem D.

İki seneden uzun bir suredir, neredeyse her gun migrenimle savas halinde yasıyordum. Agrilarim o kadar dayanilmaz bir haldeydi ki; beni bir yil boyunca tamamiyla eve bagimli kilmisti, hayattan kopmustum. Bir çok norolog hekimin beni tedavi etme grisimleri basarisizlikla sonuclandi. Sanirim piyasada kullanmadığım ilac ya da ağrı kesici kalmadı. Ilacların yan etkilerini de çok ciddi ölçülerde deneyimledim. Hastalığım yüzünden bir hafta boyunca hastanede yatmak zorunda kaldım. Onun dışında morfin almak için hastaneye kaldırıldığım günleri saymıyorum bile. Cok umutsuz oldugum bir donemde Emel Gokmen’le tanismam, yasaminda bir donum noktasi oldu. Kulaga cok klise gelebelir bu cumleler; ama kelimenin tam anlamiyla Doktor Gokmen’in, noral terapinin bende yarattigi etki bu…Yaklasik bir bucuk sene once hayal dahi edemeyecegim seyleri, gundelik rutinde cok ufak ayrintilar gibi gorunen seyleri yapabilmek, yapabiliyor olmak(disari cikabilmek, arkadaslarla vakit gecirmek ya da muzik dinlemek gibi), hatta tam zamanli calisabilmek, yolculuk yapmak, spor yapmak, gezmek,vb. bana mucize gibi geliyor. Dr Emel Gokmen’e minnettarim. Sagligimi bana yeniden kazandirdi. Ne kadar tesekkur etsem az. Doktor Hanim, Sagolun, varolun

Nöral terapiyle tanışan diş hekimi Yeliz G.

Sevgili doktorum , ben diş hekimi olarak tıbbi konulara çok uzak olmamama rağmen ilk duyduğumda nöral terapiyi de diğer tamamlayıcı tıp alanları gibi yetersiz kalacağını düşünerek pek ciddiye almamıştım. Ancak babamın tedaviniz süresindeki iyileşmeleri sonucu sizinle tanışma şansım oldu. İyi ki de sizinle tanışmışım. Benim mesleki anlamda da farklı yaklaşım sahibi olmamı sağlayacak adımı atmam için beni yüreklendirdiğiniz ve yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. Aile fertlerimi iyileştirmeniz için ayrıca teşekkür ederim. Eşimin küme tipi baş ağrısı tekrarlamadı, babamın ve babaannemin bel ağrıları, annemin fibromyaljisi artık sorun olmaktan çıktı. Şimdi bende mesleğimde kullanarak daha iyi sonuçlar alıyor ve her seferinde sizi anıyorum. Tedavi eden ellerinize sağlık:))

Damla Ü.

Sanırım doktorumun en küçük hastasıyım ama ona çok teşekkür ediyorum beni çok çabuk iyileştirdi.

Fibromiyaljili Tuğçe K.

8 yıldır fibromiyalji hastasıydım. Nöral terapi sayesinde şu an daha iyiyim. Emel hanıma çok teşekkür ediyorum.

Bel fıtığı (ameliyat olmuş) hastanın eşi Çağlayan A.

Eşim 2 kere başarısız bel fıtığı ameliyatı geçirdi. Aylarca yataktan kalkamadı ve çok kötü ağrıları vardı. Nöral terapi adını bir televizyon programında duydum. Hemen araştırmaya başladım. Emel hanım tedaviye başladıktan sonra eşim her geçen gün daha da iyiye gitti. Şu anda ben ve kızım çeşitli rahatsızlıklarımızdan dolayı tedavi görüyoruz. Her sabah kalktığımda kendisine dua ediyor yardımcıları Derya ve Ayşegül hanıma da teşekkür ediyorum.

Migrenli Selma B.

Yıllardır görsel ve yazılı basında asrın mucizesi olarak çok çeşitli şeyleri bize sunuyorlar. Bence asrın mucizesi Nöral Terapi ile tedavi ve bu yöntemle migrenin tedavi edilebilmesi. Yaklaşık çeyrek asırlık bir migren hastası olarak her ayın 15-20 gününü ağrı ile geçiren biriyim ve bu kararı vermek de hakkımdır diye düşünüyorum. Tedavimin sonuna yaklaştığım şu günlerde ağrısız bir hayatın tadını çıkarıyorum. Dr. Emel Hanım ve çalışma arkadaşlarına ben, eşim ve çocuklarım binlerce kez teşekkür ediyoruz. Edirne’ den sevgiler.

Migrenli Elçin P.

Ben emel hanım migren tedavisi uyguladığı yeni hastalarından biriyim. Daha ilk seansta kendimi rahatlamış hissediyorum. Yaklaşık bir aydır her gün migren atakları geçiriyordum. Ama şimdi ağrı falan hissetmiyorum. Emel hanıma daha ilk günden bu kadar güler yüzlü ve ilgili yaklaşımından dolayı çok teşekkür ederim. Sabırla seanslarıma devam etmekteyim migrenden kurtulacağıma inanıyorum. Bu ağrıyı çeken herkese tavsiye ederim…

Bel fıtığı (ameliyat olmuş), boyun fıtığı olan Taylan T.

19.12.2008 tarihinde yaklaşık üc aya yakın bir zaman önce Sn.Nörolog Dr.Emel Gokmen Hanımefendinin bana sabırla ve özveri ile uyguladığı tedavilerin olumlu sonuç verdigini ve bel fıtığı yanında ayak bilekleri ve dizlerde sismeler, ödemler, kronik ağrılar, dizleri bükememe, özellikle sol bacakta tahammül etmekte çok zorlandığım ağrılar ve elektro şok, boyun fıtığı gibi bir seri rahatsızlıklarım tamamen iyileşti. Artık bastonda kullanmıyorum. Uzun bir donem suren bu sıkıntılı ve yüksek düzeydeki ağrılarım bitti. İnandırıcı gözükmese bile gerçek su ki iyileşmenin zevkini çıkarmaya çalışıyorum. Beni özveri ve sabırla bu günlere sağlıklı gelmemi sağlayan Dr.Emel Gokmen’e nasıl teşekkur edeceğimi bilemiyorum. Iyi ki varsınız Doktor… En içten teşekkur ve Saygılarımla Taylan T…

Şiddetli migrenli Nesrin H.

Yaklaşık olarak 17 senedir şiddetli migren atakları geçiriyordum. Son zamanlarda ise dahada sıklaşmıştı haftada 2 kez migrenim tutuyordu. Bir tarih öğretmeni olarak öğrencilerin karşısına bu şekilde çıkıp ders işlemeye çalışmak gerçekten büyük bir ızdarıptı. Emel hanım sadece 9 seansla tüm sıkıntılarımın geçmesini sağladı. artık ışıktan, sesten ve çikolata yemekten korkmuyorum. Ayrıca seanslar sadece migrene değil genel sinir sistemine iyi geldiği için kendimi daha rahat, stresiz hissediyorum. Migreni olan herkese kesinlikle emel hanıma gitmesini tavsiye ediyorum. Sıcak gülüşü ve tecrübesi ile sorunlarınızı halledicektir. emel hanıma ve ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum…

Recep Levent K.

Sayın Dr. Emel GÖKMEN Eşim uzun yıllardır migren hastası idi. Şu anda sizin tedavinize başladık ve daha tedavimiz bitmeden ağrısız yaşamanın nasıl birşey olduğunu özellikle eşim tarafından gözlemlediğim rahatlamayı siz ve bu siteyi gezen herkesle paylaşmak istedim. Size ve çalışma arkadaşlarınız Derya hanım ve Ayşegül hanıma çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Migrenli Hafize S.

Sevgili Emel hanım haftada en az 2 kez migren atağı geçiriyordum. 8 aydır tek bir atak bile gelmedi. Size ve ekibinize minnettarım. Sevgiler…

Bel fıtığı hastası Taylan T.

Bel fıtığı – menüsküs sorunu – ayakları bükememe – dizlerde ve ayak bileklerin de ağrı ve şişmeye bağlı ödem sorunları ile yaptırdığım tedavimin hikayesi 60 yas üstüyüm İstanbul da yaşıyorum. Gençlik yıllarında kendimi fazla zorlamam sonucu büyük disk rahatsızlıkları geçirmiştim fakat son 15 senedir iyiydim. 2008 Şubat ayında yurt dışında bir klinikte yanlış uygulama ile bana yapılan traksiyon sonucu her iki bacakta devamlı ve yüksek ağrılar oluştu yaptırdığım kontrolde çok büyük 10 parçalı bir bel fıtığı oluştuğunu ve hemen ameliyat olmazsam felç olacağım söylendi İstanbul da derhal ameliyat oldum 5 saat ameliyat ve 2 sise kan varıldı birçok komplikasyonlar düzeltildi ve 5 gün yattıktan sonra taburcu oldum bütün ağrılarım gitmişti 15 gün sonra sol bacakta oturmaya geçerken yüksek düzeyde (aynen kemiğe bir bıçak sokun oynatın ve elektrik verin) çok kotu ayrılarım oluştu sol tarafıma oturamadım, yatamadım yürüyemedim tahammül edilmez ağrılar çekiyordum ilaçlar yararlı olmadı doktorum 5 ay sonra tekrar ameliyat olmamı ve bu odamın temizlenmesi gerektiğini gene de garanti veremeyeceklerini söylediler ağrıdan terlerdim. İste bu aşamada 3 ay önce bir yakınım bana nörolog dr. emel gökmen hanımefendiyi tavsiye etti randevu aldım ve gittim. Dr.Emel hanım ve ekibi benim tedavimi üstlendi sabırla ve özveri ile beni tedavi ettiler. Şimdi oturabiliyorum, yatabiliyorum o çarpmalar ağrılar uykusuz geceler ve endişeler bitti benim sorunum koklu olduğundan tedavim biraz uzun surdu bende böyle arzuladım. Ayrıca doktor hanım benim her iki dizimde oluşmuş ağrıları ödemleri tedavi etti ve özellikle sol bacakta aşırı şişme ve ödemi tedavi etti. artık ameliyat olmam gerekmiyor kendilerine gerçekten çok müteşekkirim beni büyük sıkıntı ve ağrılardan kurtarıp tedavi ettiler. Sağlığıma kavuşmamı sağladılar. Bu tıp rahatsızlıkları olanlara hararetle tavsiye ederim. Saygılarımla Taylan Tarı

Ergenlik çağındaki migren hastası Gamze K.

Ben 2 yıl önce bir tv programında emel hanımı ve tedavi şeklini gördüm. İinternetten araştırdık adresini bularak sömestr tatilinde tedavi olmaya gittim.7 yaşından beri migren hastasıydım. Gördüğüm seanslar sonrası migren hastalığım gitti. Şu anda 14 yaşındayım ve başım hiç ağrımıyor. Bulantı ve kusmadan da kurtuldum. emel hanım ve ekibine çoooooooooooooooooooooookk teşşekkür ederim. Sizleri ömrüm boyunca unutmayacağım. Samsundan gamze.

Migren ve fibromiyalji hastası Hamide A.

Daha yazmak için çok mu erken bilemiyorum ama emel hanımın bana Allahın bir lütfu olduğunu düşünüyorum. Tedavim daha 5 seans oldu ama daha şimdiden kendimde çok önemli değişiklikler hissediyorum. Ben fibromiyalji ve ve migren hastasıydım. Yıllardır ölmüyordum ama açıkçası sürünüyordum. Her günüm yorgun bitkin ve monoton geçiyordu.2 yıllıkta evliyim ve evliliğimde neredeyse boşanma aşamasına gelmiştim. Emel hanım benim son şansımdı ve ona nasıl teşekkür etsem azdır. Ömür boyu ona minnetkar kalacağım, daha 5 seansta beni bu kadar değiştiren ve iyileştiren insana ne söylense azdır bence. İnşallah tedavim tamamen bitince daha fazlasını yazarım diye düşünüyorum. İnanır mısınız ben kaç yıldır bir şeyleri yapmayı geç hayal bile kuramıyordum ama inanıyorum ki hayal kurmak bir yere yapabilecek gücün kendime geldiğine inanıyorum. İçim içime sığmıyor. İnsanın çaresiz bir dertten kurtulması ne kadar güzel bir şey. Daha fazla yazmak isterim ama nazar değmesinden korkuyorum. Ne desem az doktor hanım için Allah ona ve ekibine sağlıklı uzun ömür versin. Onlar bizi sıkıntılarımızdan kurtardılar. Allah onları hiç sıkıntıda bırakmasın. Hepsine bize verdiği emekten dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum

Migrenli Celal Y.

Sayın Dr.Emel Gökmen, Ben hastanız olan feride yıldızın eşiyim eşim sizde uzun bir süre tedavi gördü size teşekkür ederiz. Eşim gün aşırı baş ağrısında komaya giriyordu. Sizin tedavinizden sonra şu an hiç başı ağrımıyor size minnettarız size daima duacıyız, hastanız feride ve celal yıldız

Kronik, ilaca bağımlı hale gelmiş migren Emel K.

1961 doğumluyum ve kendimi bildim bileli migren hastasıyım. Günde ortalama 7 ile 8 arası avamigran kullanıyordum. Bu durumdan kurtulmak için son çareyi tv. de röpörtajını izlediğim Emel Hanım’da aramaya karar verdim ve Ankara’dan İstanbul’a gelerek kısa bir süre önce tedaviye başladım. İlk görüşmemizde uzun bir sohbetten sonra sıcakkanlılığıyla Emel hanım tedaviye başlamam konusunda beni ikna etti. Açıkçası ilk seanslarda iyileşemiyecekmişim gibi büyük endişelerim vardı. Fakat 10 seans sonunda hayatımı esir alan ve yaklaşık günde 8-9 adet kullandığım avamigran bağımlılığımdan kurtulmayı başardım. Başlarda migren ağrılarımda gözle görülür derecede azalma fark ederken artık ilaç kullanmadan hayatımı sürdürebilmek ve ağrısız bir yaşam sürmek beni inanılmaz mutlu etti. Bunca yıl sonunda yaşam kalitemin arttığını ve daha mutlu bir insan olduğumu hissediyorum. Tüm yardımlarından ve anlayışından dolayı Dr. Emel Hanım’a çok teşekkür ediyorum

Migrenli Fikret Ö.

Eşim migren hastasıydı, yıllardır götürmediğim doktor kalmadı. Çare yok dediler. Almadığım ağrı kesici yok gibiydi, hatta amerikadan ilaç getirttim faydası olmadı, yaşam kalitesi düştü buna bağlı olarak benim de ayda 20-24 atak geçiriyordu. İnternette migren ve tedavilerini ararken birden sayın Doktor Emel Gökmen’in sitesini gördüm, dikkatimi çekti. Migrene kesin çözüm için randevu alarak kendisiyle tanıştım anlattıkları bana mantıklı geldi ve tedaviye başladık. Daha ikinci terapide ağrılar yok denecek kadar hafifledi ayrıca test yaptım yorgunluk, aç kalma, ağrı kesici yok buna rağmen bizde ağrıda yok, şu anda terapilerimiz devam etmektedir.

Migrenli Gül İ.

Merhaba ben çok değerli Dr.Emel hanıma güler yüzünden ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. 1975 doğumluyum kendimi bildim bileli şiddetli ağrı çekiyordum doğrusu tedaviye başlarken çok fazla iyi olacağıma inanmıyordum ama tedavim bitmediği halde çok iyiyim benim için gerçekten sanki o kadar uzun yıllar boşa yaşamışım hayatım tamamen kabustu . Emel hanım iyi ki varsınız. Sonsuz teşekkürler

Migrenli Elif A.

Emel hanıma eşimin vasıtasıyla gittim. Açıkcası tedavinin olumsuz olacağını düşünmüştüm. ama emel hanım düşüncemi değiştirdi. Artık ataklarım daha az ve daha iyi. Çok teşekkür ederim.

Migrenli Sibel Gülse B.

Emel Hanım ve tedavi sırasında ilgi ve güler yüzlerini eksik etmeyen ekibine bir merhaba ile birlikte teşekkürlerimi göndermek istiyorum. 23 yıldır migrenle boğuşan gençlik, eğitim, evlilik, annelik gibi insan hayatının en güzel dönemlerini migrenle paylaşarak geçiren ve hayatını en iyi oranla %50 kapasiteyle yaşayan ve bu konuda akupunktur, botox, ilaç ve daha birçok tedaviyi denemiş ve hiç bir şifa bulamamış biri olarak yazıyorum. Hayatımın en ağrısız 1 ayını yaşadım. Yaklaşık 1 ay önce Emel Hanımla tanıştım. İyi ki bu fırsatı kendime verdim. İyi ki hala bu konuda biraz umudum vardı. Emel hanımla konuştuktan sonra ilgisi, güler yüzü ve bu tedaviye olan inancıyla umudumu güçlendirdi ve tedaviye başladık. Tedavim tam bitmedi ama ayda 12 atak beklerken yalnızca hafif geçen 3 atak yaşadım. Ondan da kurtulacağıma inanıyorum çünkü o muayenehanede bu mutluluğu yaşayan insanlarla da tanıştım. Migren ve bu tedavinin şifa verdiği diğer çözümsüz hastalıklarla uğraşanlarında bu şansı yakalaması dileğiyle…. Sağlıklı günler

Migrenli Nurhayat D.

Lütfen migreni olanlar nöralterapi ile tedavi olsunlar ve benim gibi bu hastalığı unutsunlar. İnanılmayacak bir şey, neredeyse bitkisel bir hayat ,ağrı kesici iğnelere bağlı, mutsuz bir hayatım varken Dr Emel Gökmen’in uyguladığı nöral terapi sayesinde sağlığıma kavuştum. Artık, lodostan, soğuktan, sıcaktan, stresten, çikolatadan korkmuyorum.

Migrenli Özlem U.

Merhabalar...Öncelikle Emel Hanım size emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.Artık migrenin çaresiz olduğunu düşündüğüm zamanda sizi buldum. Gerçekten çok şiddetli ağrılar çekiyordum, gitmediğim doktor kalmamıştı. İlk başlarda bu tedavinin de yetersiz olacağını düşünmüştüm. Fakat ağrılarım günden güne azalmaya başlayınca migreni hayatımdan sileceğime inandım. Bu güveni bana Emel Hanım’ın güler yüzü ve verdiği inanç sağladı. Bu tedaviye başlamak için tereddüt edenlere şunu söylemeliyim ki artık migren krizim yok. Emel Hanım’a ve yaptığı tedaviye kesinlikle güvenmeli ve biran önce randevu almalısınız. Tekrar Emel Hanım’a çok teşekkür ediyorum …….

Migrenli Hüseyin Kutlay Ö

Emel Hanım’ın tedavi ettiği hastalardan biriyim. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Sayesinde migrenden kurtuldum. Tedavi olmak isteyenler için yaptığı uygulamalar o kadar acısız ve zahmetsiz ki hiç çekinmeden gitmek lazım. O küçük mucize iğneler yeniden hayata bağladı beni. Bu dertten kurtulmak isteyenlere söylüyorum hiç vakit kaybetmeden bu tedaviyi olun. Göreceksiniz ki bunca zaman bu ağrıları boşuna çekmişiz. Herkese şimdiden geçmiş olsun. Emel Hanım size de çok teşekkürler.